תמיד מרגש ומשמח לקבל מכתבים

המלצות טיפולים

הייתי בסדנה, במקום להזמין משקפיים, נתתי לעצמי מתנה לכל החיים- להקשיב לעיניים- תרתי משמע !! ממליצה בחום

ענת הי,רציתי לשתף אותך שממש היום (!) ביתי (בת ה-9) אמרה לי שאתמול היא הייתה יום שלם ללא משקפיים,לא אימצה את העיניים והצליחה להעתיק מהלוח ללא בעיה.זה אכן עובד!תודה רבה שאת פותחת דלתות אל הריפוי העמוק של הגוף.

ר

ענת יקרה, תודה על הכלים שהענקת לנו בשביל להיטיב להאזין לתוכנו פנימה, כך שהראייה תהיה נכונה יותר.שנה טובה. מוקירות ומעריכות.

בת-שבע ויסכה

היי ענת, אני מסתובבת עם עיניים פקוחות לרווחה כל אחה״צ ורואה דברים אחרת! תודה רבה.

ענת תודה רבה על מפגש שונה ומשנה חשיבה ונקודת מבט…נהיה בקשר בהמשך.

שבת שלום!

יפעת

היי ענת, רציתי לספר לך שבעקבות המפגש שלנו התחלתי לדבר עם העיניים שלי ולא רק עם העיניים עם כל מיני איברים בגופי. תודה על ההשראה.

ליה

הגעתי לענת אחרי כתבה בטלוויזיה על שיטה טבעית לשיפור הראייה. קראתי קצת והדברים שם נראו מאד הגיוניים. היה לי קצת קשה להתאים את העבודה לאורח חיי ולא התמדתי אחרי הפגישה הראשונה אבל ידעתי שהגעתי אל משהו חשוב וששוב, החיים וההתנהלות השגרתית, חזקים יותר מכח הרצון שלי. ואז הגיעה הזמנה לסדנה ליד ירושלים, הרגשתי שאני חייבת לתת לזה צ'אנס ולמשך יומיים התנתקתי מהכל כדי לטפל בעיניים שלי. אחרי הסדנה היה לי ברור מה אני הולכת לשנות ועד כמה ההידרדרות בראיה קשורה לחוסר האחריות שלי על הגוף שלי. אני מחכה בקוצר רוח לסדנא הבאה. היה מדהים, במקום מקסים, שלו ומרגיע, עם אנשים נדיבים וחמים שרואים אותך באמת, קצת מטושטש, אבל את מי שאתה.תודה לאנשים המדהימים האחרים שפגשתי שם. תודה על הכל !!

תודה ענתאני באמת מוצא את עצמי בתקשורת עם העיניים במשך היום וגם עם עוד חלקים בתוכי מתוך הרפיה מוכנות להיפגש ולוותר על רעיונות שלי.כיף.
תודה ונתראה

דניאל

הי ענת,
את לא מבינה אילו שינויים חוללתי בימים שאחרי – יש לי חצר מחודשת עם המון צמחיה ופרחים ודברים שנעים להסתכל עליהם. החלתי בסדנה וביצעתי אתמול, הייתי אצל תזונאית והתחלתי לעבוד על לטפל טוב יותר בגוף שלי. גם בבית נעשה שיפוץ קל כדי שיהיה נעים להסתכל בו. אני הרבה יותר רגועה. כל אחר צהריים הייתי נשארת עם הילדים בבית, עכשיו אנחנו מבלים שעתיים בפארקים ומקומות ירוקים.אני עדין מסתובבת בלי המשקפיים למרות שלאחרונה העיניים מבקשות מנוחה. בנהיגה איתם אבל בהחלט יכולה גם בלי.אני לא מסתנוורת יותר !אין לי מספיק מילים לתאר את השינויים שמתחוללים בחיי, בכל המישורים, בעקבות הסדנה.היום חשבתי עלייך ועל משתתפי הסדנה בבוקר. אני מרגישה שחזרה לי שמחת החיים, ואם להיות ממש קיטשית.. החזרתם לי את האור לעיניים!

קרן

הי ענת,מה שלומך? מצאתי עצמי עושה כיפויים… מורידה את משקפי השמש וחובשת כובע בנהיגה..שואלת את עיני מדי פעם – מה נשמע? וזוכה לתשובה..חשה כיצד המתח מתפוגג,זה נהדר לחוות שוב ושוב כיצד הקשבה לגופינו לכל איבר מובן מאליו מרחיבה את ההבנה שלנו לגבי חיינו ומעמיקה את התחושת החיבור הפנימי- זה פשוט משמח!מתמקדת במה שאני כן רואה מקרוב ומאטה קצב.. לא מתאמצת לקרוא בטלפון אותיות קטנות.. עוברת למחשב..במקום. ועוד ועוד..המון תודה,למדתי הרבה ושמחתי להכיר את האנשים ואותך,כל טוב,

ענת חנה עשת
חיים בתנועה, שעורים/ קליניקה/ סדנאות

לפני כמה ימים הסתיים קורס המטפלים (מטפלות) הראשון בשיטת ׳להקשיב לעיניים׳. אני זכיתי להיות אחת מהבוגרות.אני רוצה להודות לך ענת אקסלרוד Anat Axelrode היקרה, על הקיר שלך, בקול רם, על שנה מופלאה של חקירה ולמידה והתנסות בדרך המיוחדת והמהפכנית הזו שאת מביאה. שמביאה מרפא לנו ולעיניים שלנו דרך הכלה וקבלה, דרך פיוס פנימי, דרך שעושה טרנספורמציה פלאית.זה היה מרחב כל כך מרתק, חם ועוטף, נוקב ומעצים.תודה ענתי.בקרוב מחזור נוסף. ממליצה בחום! — מרגישה הכרת תודה.

ענת יקרה, תודה רבה על קורס מדהים, מעשיר, מלמד, מחכים, מרפא! מרפא!היה לי כיף להגיע לכאן כל שבוע, לחוות המון המון חיבור לרגשות ול'אני הפנימי' שלי.רואים שהשקעת מחשבה, זמן ומסירות כדי לייצר קורס כל כך מעניין וחוויתי.תענוג היה להשתתף.מקווה שאין זה סוף פסוק. באהבה,

אהובה

ענתי יקרה!אהובה ברמות…אין לי מילים להודות על חוויית לימוד ונוכחות מדהימה אתך.את מורה שלי ולמדתי המון.מרגישה שהבשלתי לטוב עוד ועוד בשנה הזו, שאני יותר שלמה בתוכי, יותר פנויה להנאה ולכיף.חיבוק ענק,

יפעת

ענתי, תודה תודה תודה, רבה רבה רבה, על הכול! תודה על כל הלימוד, ההדרכה, ההשראה, החוויה, ההשקעה, הדוגמה, החמלה, הרצון הטוב, הידע, האמון, התובנות, הרכות, ההכלה, הכוח, האמונה, היופי והקסם.הייתה שנה מדהימה שלמדתי בה המון, המון, המון!מאד שמחה שפגשתי אותך ומאד שמחה שדרכי הגיעה לקורס הזה שהיווה לי בית, קבוצת תמיכה, מקום להתפתחות, מקום ללמידה ומרחב טיפולי.תודה לך על החוויה המדהימה והמעצימה הזו. מרגישה שהשתנתי המון וזה הרבה הרבה תודות לך.אז תודה מרגשת על כל הטוב שאת, מעריכה הכול מעומק הלב. לימדת ונתת לי עולם ומלואו.ותודה על השיטה המדהימה שפיתחת ומביאה כ"כ הרבה טוב לעולם הזה.אוהבת ומוקירה תודה מהלב.

מעיין

ענת אהובה, על הבית שהענקת לי, רגשי ופיזי כאחד!על שלימדת אותי את הדיוק שבאהבה, בלי תנאים ומהלב ישירות,על החגיגה שלפני והחגיגה שאחרי ועל ההבנה שבעצם הכול פשוט!ועל היותך דוגמא ומופת עבורי.תודה ענקית וחיבוק אוהב מאד,

רויטל

בעקבות המפגשים שלנו, בעקבות הסדנאות והרבה בזכותך אני מקשיב לעיניים, הן ואני עושים בימים אלו שינוי דרסטי בחיים שלי, וכמו כל שינוי גדול הוא דורש כוח גדול..חשוב לי שתדעי עד כמה התהליך של להקשיב לעיניים עושה לי טוב ועד כמה אני מודה על שנקראת בדרכי בחיים!

נ.ד

הי ענת,

שמחה לשתף איתך שמאז שלימדת אותי לשוחח עם העיניים שלי דברים זזים בחיים שלי. הם תמיד זזו, אבל הדרך השתנתה. אני יותר מאושרת ורכה, פחות לחוצה, יותר חומלת. בתכלס, ברמה המעשית, למרות שזה כבר הפסיק להיות חשוב לי, אני בוחרת המון חלקים מהזמן שלי להיות בלי משקפיים בכלל וגיליתי שאני רואה הרבה דברים בניגוד למה שהאמנתי. חלק מהזמן אני עם משקפיים נמוכים בארבעה מספרים (וצילינדר אחד) מאלו שלי ואני רואה בהם מעולה.
אני בוחרת איך, כמה, מה ומתי לראות.
תודה לך אישה יקרה ומיוחדת ! אוהבת המון.

אני בת 34, אימא לשני ילדים.מגיל עשר בערך אני עם עדשות או משקפיים, סובלת מקוצר ראיה, אסטיגמציה גבוהה ובעיה בקרנית שנקראת קרטקונוס.לפני מספר שנים הגעתי למצב שפשוט לא יכולתי לשים עדשות מגע יותר וסבלתי מאוד מכאבי עיניים.
כלום לא עזר-לא טיפות ולא החלפת עדשות ולא לנסות להתעלם מהכאבים…אז פניתי לענת כי חשבתי שאולי דרך שיטת בייטס אוכל לפחות לחזור ולהרכיב עדשות.כמה שטעיתי. כי למען האמת ההפך הגמור קרה.במקום לנסות להתאים את העיניים לרצונות שלי ענת הזמינה אותי לנסות ולהקשיב לעיניים ולהבין שהן מנסות לומר לי משהו. תודה לאל שהיתה בי הנכונות לתת לזה צ'אנס. שמתי לרגע את הרצונות שלי בצד ועצרתי. והקשבתי לעיניים שלי. הקשבתי להן. והן ביקשו שאפסיק לחנוק אותן ולשים עליהן עדשות מגע כואבות כל כך.ואז הקשבתי עוד קצת ושמעתי את עצמי מבקשת מעצמי להפסיק לחנוק ולהשתיק את עצמי.הכאבים נעלמו.וכך למעשה הכרתי את ענת ואת השיטה של "להקשיב לעיניים".באותה תקופה זה הספיק לי. הפסקתי לנסות בכוח להרכיב עדשות ולמדתי לקבל את עצמי עם משקפיים והמשכתי עם חיי.ולפני מספר חודשים קיבלתי פתאום הזמנה לסדנא של ענת – יומיים של הקשבה לעיניים והרגשתי שהגיע הזמן. אז נרשמתי.ביומיים האלה גיליתי שאני רואה בלי משקפיים הרבה יותר טוב ממה שחשבתי. חוויתי יומיים שלמים בלי משקפיים והרגשתי את הרכות וההרפיה של עיניים שלא מתאמצות ומתכווצות כדי לראות.ביומיים האלה הייתי בעיקר בשקט ונתתי לעיניים שלי לדבר, לבקש, להביע את הצורך שלהן והקשבתי להן ונתתי להן בעזרתה של ענת את מה שהן ביקשו.ביומיים האלה נתתי לכל עין לדבר בנפרד. גם לזו שבדרך כלל שותקת…נתתי להן לדבר גם ביניהן. מייד קלטתי והבנתי שהעיניים שלי משקפות באופן מדוייק את הנשמה שלי, את הקונפליקטים שבתוכי, את הכאבים שבתוכי, הפחדים, הכמיהות, השתיקות, ושלמעשה להקשיב לעניים זו הדרך בשבילי להקשיב לעצמי. וזו גם מסתבר דרך לריפויי של עצמי.למדתי שדרך הקשבה לעיניים נפתחת עבורי דלת, גישה ישירה לנשמה שלי.לפנים שלי.חוויתי הרפיה עמוקה של העיניים (של הנשמה) שקט ופשטות. רכשתי כלים פשוטים לתרגול ההרפיה וההקשבה שאותם אני משתדלת לעשות בכל יום.ומאז אני המון בלי משקפיים, לא יודעת מה מצב המספר שלי, רק יודעת שהעיניים שלי שמחות על כך.ובאמת שלא ניתן להסביר במילים מה הסדנא והעבודה עם העיניים נתנה לי ונותנת לי. רק אומר שאני אסירת תודה על החוויה העמוקה שחוויתי בסדנא ועל הדרך המדהימה שהיא פתחה עבורי. אני רק בתחילת דרכי אבל מאמינה שזו תהיה דרך מדהימה ביותר. היא כבר מדהימה ביותר.

נ.ט

הי ענתי, אצלי העיקר היה להקשיב לעיניים, כלומר, להקשיב כפועל…היום, אני באופן רציף שם לב, כשאני יושב מול המחשב , האם העיניים שלי, עייפות, רגועות כבר ישבו מספיק מול המסך…. וכדומה.. זה מאוד משמעותי בשבילי ! אני לא עושה משהו שממש לא מתאים להן ולי, הכנסתי מסך גדול ממש לעבודה והוא מקל על העיניים. כל שינוי משמעותי במרחק המיקוד אליו הן נדרשות – הן שמחות ! בקיצור – מתבסס בתוכי הקול והקשב אליהן, תודה על כך.

אלון

שלום ענת, רציתי להודות לך על שנתת לי שיעור לחיים.הראיה לקרוב השתפרה פלאים וגם דרך חיים להתנהג עם העיניים.
בשמחות

דרור

היי ענת,
שמחה לשתף בתהליך שעברתי דרך הקורס "הגעת לגיל"הגעתי לגיל כמה שנים לפני שהגעתי לקורס.אחרי התנהלות של מספר שנים עם שני זוגות משקפיים בו זמנית, אחרי ש"פירגנתי" לעצמיי משקפי מולטיפוקל יקרות, שכעבור פחות משנה נמצאו לא מתאימות ונדרש היה להחליפן. הבנתי את הרמז הגדול לחפש דרך אחרת. וכשמחפשים, מוצאים. שמעתי עליך ועל הקורסים. היום אני עדיין מתרגלת חלק מהתרגילים של הקורס, שמצאתי שמתאימים, וניתן לי לשלב בחיי היומיום. הזזות עיניים, ליווי למרחקי מיקוד שונים, ומעברים בין אצבע לאגודל.הכיפוי מהווה 'תרופת פלא' לעייפות. הדיאלוג עם העיניים, תמיד מביא עוד תובנות. היציאה החוצה לאור שמש ושינוי התאורה בבית מסייעים לתפקוד היומיומי. בבית אני נעה רוב היום ללא משקפיים. גיליתי שאנחנו רואים את הדברים החשובים גם ללא משקפיים, ושהרבה טפל נעלם וטוב שכך!תודה על הדרך המשותפת.

נוקי

ענתי, אני רואה נפלא ועדיין המיילים שלך ממש מדברים אלי. את ממש טובה בזה. אני גם מנסה ליישם את השיטות.

כל הכבוד,

עידו

ענת היקרה,לא העליתי על דעתי שיש מה לעשות בנושא הרעת הראיה.אינני ששה להשתמש בתרופות, עזרים ומשככים – אבל מה כבר אוכל לעשות בעניין הראיה?ככה זה אצלנו במשפחה. בין גיל 42 ל 44 מצטיידים במשקפי קריאה, באזור גיל 55 הראיה נחלשת גם למרחקים.כשהצעת אפשרות אחרת בקורס, הופתעתי על שלא העליתי בדעתי כי גם העיניים עשויות להיות מטופלות באופן שונה.לוח הזמנים שלי כיום כולל כעת מספר דקות של "סדנת עיניים שלי", כל בוקר – כמו שמתלוצצים בבית.אני מרכיבה משקפי קריאה עדיין, אבל מסתבר שאינני חייבת להרכיב משקפיים בעת נהיגה – לא חשבתי לשאול את האופטומטריסט על כך, לפני כן.ובעיקר, הסתבר לי שגם בתחום הזה – עתידי בידי.כשהעיניים כאובות או מטושטשות, אני מצוידת בתרגילים, ובגישה אחרת.תודה לך על הגילויים החשובים.

ענת היקרה,
היה מאלף !!!!!
נדהמתי כל פעם מהמהירות שזה עובד…כל תרגיל, שיפר ממש תוך כדי את המצבאת מלאה ידע, סבלנות, ואהבה למה שאת עושהוזה הכי הכי הכי חשובבזכות הטכניקות, דחיתי את המשקפיים בעוד כמה שנים, ואולי בכלל לא (-: תודה רבה

ורד

את שומעת ענת, אתמול אני קורא לבן שלי סיפור לפני השינה, ופתאום הוא אומר לי: 'הי אבא אתה קורא בלי משקפיים' – ובאמת קראתי בלי משקפיים. אפילו לא שמתי לב… תשמעי, מה אני אגיד, הטיפול שלך הצליח, תוך שתי פגישות אני מצליח לקרוא בלי משקפי הקריאה.

הסדנה הייתה קרש קפיצה חשוב יותר בשיפור חדות הראיה עבורי. תוך-כדי המפגשים, הראיה השתפרה באופן משמעותי. מעבר לכלים המעשיים הרבים "לקחת הביתה" לתרגול שוטף, הסדנה היא גם מסגרת לחבר אותנו לעיניים ולהזכיר לנו שכדאי לעשות זאת באופן קבוע. ואז "רואים תוצאות" 😉

הי ענת,
רוצה להודות לך על הקורס המרחיב והמאיר,למדתי המון ובעיקר התחושה היא שמשהו בסיסי ביחסיי עם העיניים שלי השתנה, שינוי עמוק שלדעתי ילווה אותי כל חיי,גם אם אני לא עקבי באשר לתרגול, הוא מלווה אותי ביום יום שלי , בנהיגה ,בזמן קריאה, בהמתנה למשהו (מנצל תמיד לכיפוי 🙂 כך שהתחושה היא שבזמן קצר קיבלתי כלים מעשיים שחילחלו ונוכחים בחיים שלי,והכי חשוב , אני רואה !בהחלט יכול לדווח על שיפור בראייה שלי ,תודה רבה על הכל

שמיר

אני רוצה להודות לך ענת על ההדרכה הממוקדת, על התרגילים, ובעיקר על הגישה שלך המיוחדת שלימדה אותי איך להקשיב לצרכים של העיניים ואיך להרפות מאמץ עוד ועוד…אני מוצאת את עצמי קוראת בפרקי זמן ארוכים יותר ויותר, והעיניים לא מתלוננות !!חובה להפיץ ולעזור לעוד ועוד עיניים.תודה

יפעת