ענת אקסלרוד - מפתחת שיטת "להקשיב לעיניים"

ענת אקסלרוד – מפתחת שיטת 'להקשיב לעיניים' – שיטה לפתרון עמוק של בעיות עיניים וראייה.

ב-19 שנים האחרונות, אני מלווה אנשים בתהליכים של שיפור ראייה ושל צמיחה אישית-פנימית.
את המסע שלי עם העיניים התחלתי ב-2003, כשלמדתי את שיטת בייטס על עצמי ואח"כ גם לטפל בעזרתה. מאז החל עבורי מסע פנימי, שאותו מובילות רוב הזמן העיניים שלי.

הייתי עם משקפיים מגיל 6. בגיל 26 הורדתי אותן בעקבות תהליך שיפור הראייה.
זמן לא רב לאחר שהתחלתי לטפל בשיפור ראייה, התחלתי לגלות את החיבור והקשר של העיניים לנפש. החיבור הזה היה לי מאד טבעי, מדויק ומסקרן, מאז ומעולם נמשכתי לריפוי הנפשי שלי ושל אחרים, והטיפול שלי החל מתרחב גם לתחומים אחרים של ריפוי, גם בלי קשר לבעיות ראייה.

למדתי את שיטת בייטס מזוויות רבות ושונות, ממורים, מטפלים ומהרבה ספרים בנושא. למדתי פרחי באך, EFT, ליווי צמיחה, תקשורת מקרבת, ליווי הורים ועוד שיטות וכלים רבים.

כמעט למן ההתחלה הבנתי שיש קשר עמוק בין מצבנו הנפשי לבין בעיות הראייה, אבל איך למצוא אותו?
השאלה הזו העסיקה אותי במשך שמונה שנים.
שמונה שנים חיפשתי את המתכון שיסביר לי מהי הסיבה האמתית לבעיות הראייה,
 שנים עם הרבה תסכולים והרבה ניחושים.
 שנים של לנסות לעזור לעיניים מתוך הידע שלי. ואז , יום אחד הסכמתי להקשיב לאינטואיציה שלי: שאמרה לי לשאול אותן. ביקשתי מהמטופל להתחבר לעיניים ולענות בשמן ואני התחלתי לשאול אותן שאלות: איך אתן מרגישות? מה היה עוזר לכן עכשיו? התשובות היו מדהימות ומדויקות, העיניים ידעו בדיוק מה הן צריכות, והן ידעו לומר מה הסיבה האמתית למצבן.

משם השיחות הלכו והתפתחו וכך נולדה שיטת 'להקשיב לעיניים'.

אני מתרגשת כל יום מחדש לדבר עם עיניים ולעזור להן להיות מובנות לבעליהן,
הן (העיניים) מביאות מסר שהוא מדויק ולא מתפשר – וזה מביא אותנו לשינוי מבורך, לקרבה לעצמנו.

כיום אני מקדישה את רוב זמני לטיפול והוראה של 'להקשיב לעיניים', בארץ ובעולם.
עוזרת לאנשים מכל הגילאים, עם כל ליקוי או בעיית ראייה אפשריים.
מכשירה מטפלים בקורס להכשרת המטפלים בשיטת 'להקשיב לעיניים'.
יצרתי קורסים אינטרנטיים: 
'הגעתי לגיל – לשיפור הראייה אחרי גיל 40'.
הקורס המקיף – לקוצר ראייה ובעיות ראייה נוספות. 
'חבילת שיחות עם העיניים'  ועוד…
ואני מרצה ומלמדת בארץ ובעולם.
כמו כן אני מנחה הורים בגישת 'הורות כמעשה ניסים',

חולקת את חיי עם בת-זוג, כלבה ו- 5 חתולים. ונעה הרבה בין שפיים לפרדס-חנה.

והנה חלק מהאנשים שמהם למדתי ישירות ולהם אני מודה:
ד"ר גבריאלה בר, סימה מיכאלי, אילנה צור, רינה ספרא, דויד בן-יוסף, אנאדי, תמי נתנזון, אורן הלפרן, אילנה ויילר, עוזי אמן, שי אור, אורית פיול אור, ארנינה קשתן, חגית ליפשיץ, יורם מוסנזון, מאיר עמית, אברהם היקס,נורית שני, מאיר שניידר, אסתר ג'וי ואן דר וורף וסנדיה בר-קמה.

ואלו אנשים שלא פגשתי, אך השפיעו על עבודתי מאד, וגם להם אני מודה:
גארי קרייג, ביירון קייטי, ראמנה מהרישי, מארשל רוזנברג, , ג'ו דיספנזה, אקהרט טולה, גיי הנדריקס.

ג'ניה כץ - רמת השרון

WhatsApp Image 2020-12-15 at 14.58.20

לפני יותר מ-10 שנים, הצלחתי לשפר את הראייה שלי בדרך טבעית, כך שלא היה לי צורך במשקפיים. לאחר שנים באקדמיה הפסקתי את לימודי הדוקטורט כי גיליתי שהתרחקתי מעצמי. באותה התקופה נחשפתי לשיטת "להקשיב לעיניים" שעזרה לי למצוא את הדרך חזרה אליי. עוזרת למטופלים לפגוש את היופי והעוצמה הטמונים בהם, לשחרר את ההיאחזות בתוצאה וליהנות מהדרך. כך לפעמים זוכים לראות ניסים מתרחשים.

מטפלת בזום ופרונטלי ברמת השרון – 054-5462196

שפות: עברית, רוסית, אנגלית, צרפתית

חנה סורק - אזור מבשרת ציון

מטפלת בשיטת להקשיב לעיניים, מורה ליוגה ולמדיטציה ומאסטר ברייקי והילינג. גרה באזור ירושלים, במבשרת ציון ומטפלת בזום ובטלפון . דוברת עברית ואנגלית.

הגעתי לקורס המטפלים מס 3 , בעקבות ניתוח בעין שהכריח אותי לעצור ולהתבונן בחיי. התובנות ושיטת הטיפול המשלבת קשר רגשי לתרגול פיזי עוזרות למטופלי להיטיב עם עיניהם, ולהקל על חייהם. תהליך הריפוי הוא השראה להם ולי.

טלפון ליצירת קשר: 050-5317520

יעל חנון - לנזיני - פרדס חנה

אם לשני בנים בוגרים סבתא ל 4 נכדים ואחות במקצועי המקורי. 
במהלך השנים הכרתי וטיפלתי באוכלוסיות רבות ומגוונות הן מחברי קיבוץ ועד ציבור היושב מאחורי סורג ובריח. למדתי שלריפוי יש פנים רבות וכי הוא קורה מבפנים ע"י הקשבה עמוקה. לפני כ 10 שנים, נפגעה הרשתית של אחת מעיניי וראייתי התדרדרה. טופלתי במשך שנים ברפואה הקונבנציונלית עד שהחלטתי לחפש פתרונות אחרים לריפוי ופגשתי את שיטת "להקשיב לעיניים" – שיטה ששינתה את חיי. כיום ראייתי השתפרה מאד, איני זקוקה לטיפולים החודרניים. סיימתי את לימודי ב"להקשיב לעיניים" ומעבירה את הטוב הזה הלאה. 

קליניקה בפרדס חנה / זום
טלפון: 050-6279727

הילה רוטשילד - פרדס חנה

החיבור שלי לעיניים הוא מימים ימימה וזה מה שהוביל אותי להיות הקול והזרועות שמעבר לקו הטלפון של "להקשיב לעיניים" כמעט ארבע שנים! נשמתי עיניים, חלמתי עיניים, אני מאמינה בעיניים.
אשת חינוך לשעבר, בוגרת קורס המטפלים של "להקשיב לעיניים" ומשלבת את הכלי המרגש הזה עם שאר הכלים בסל הטיפולים שלי.
תהליכי גוף נפש הם מסע חיי, אני מציעה מקום בטוח ומזמינה כל אדם באשר הוא, המבקש ריפוי עמוק, לתת לי יד ולצאת איתי למסע.
מפגשים פרונטליים בפרדס חנה/זום – 050-2120321

שני צור - אזור בית דגן

מתגוררת בבית דגן. עובדת בנוסף כמורה לשיטת פאולה.

מקשיבה לעיניים, לגוף, לנשימה ולנשמה

מטפלת פרונטלית ובזום – 050-8313532

סימה שגב - אזור ירושלים

מטפלת גם בשיטת מאיר שניידר וגם מתלמדת בתחום האופטומטריה מיישמת אבחונים מתחום זה. מקבלת בקליניקה בירושלים ובזום
טלפון ליצירת קשר – 054-4627631

ענבל בר - חיפה

מטפלת באמנות ופסיכותרפיסטית קוגניטיבית התנהגותית מומחית (CBT), מרצה ומדריכה במרכז CBT בחיפה, באוניברסיטת חיפה ובמשרד הבריאות. אני מטפלת מוסמכת בהפרעות ראייה בשיטת "להקשיב לעיניים", ובנוסף למדתי שיטות טיפול נוספות ממורים בכירים בארץ ובעולם, אותן אני משלבת בטיפוליי. אשמח לסייע לכם לשקם ו/או לשפר את ראייתכם בשיטה טבעית ובטוחה, ללא משקפיים, תרופות או ניתוחים.
אזור: חיפה
טלפון ליצירת קשר: 050-6974605

ברק לבוביץ' - תל אביב

המסע שלי עם העיניים התחיל בגיל 20 עם התדרדרות הראיה לרחוק והמשיך במחלת עיניים שפגעה בשדה הראייה. עם הזמן התפתחה אצלי ההבנה ש"בעיות" העיניים משקפות משהו עמוק יותר ושיש סיבה להיווצרותן. בעזרת שיטת "להקשיב לעיניים" גיליתי כיצד דפוסי מחשבה והאמונה בהם משפיעים על הראייה שלי. כיום אני שמח 'להפיץ את הבשורה' ולעזור לאנשים נוספים לראות באור חדש את המציאות, את עצמם ואת העיניים היקרות שלהם.

קליניקה בתל אביב, 052-4365841

זוהר בלייווייס - קיבוץ הרדוף

בת 66 אם ל 3 וסבתא ל 8 מתגוררת בקיבוץ הרדוף

ממקימי קיבוץ הרדוף, בית ספר וולדורף בהרדוף  ובית אלישע – בית לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. סיימה מחזור ח' בבית הספר של "להקשיב לעיניים "

מטפלת בהרדוף וגם בזום – 052-8776293

צורית גלבוע - מודיעין, מכבים, רעות

הגעתי ל"להקשיב לעיניים" לאחר שסבלתי מהידרדרות בראייה. מבחינת הרפואה, "כבר לא היה מה לעשות".  בקורס המטפלים למדתי להקשיב לעיניים וללב וכך שיפרתי את הראייה באופן משמעותי.
אני עובדת סוציאלית בעלת תואר שני ומומחיות בשיקום העוסקת כבר 26 שנה בטיפול באנשים המתמודדים עם אתגרי החיים, טראומות ומגבלות רפואיות. אני משלבת בין ניסיוני הטיפולי רב השנים לבין  טיפול בשיטת להקשיב לעיניים. אני מזמינה אליי אנשים ונשים המעוניינים לשפר את הראייה שלהם.
מטפלת גם בזום. נייד: 0506-285690 – מודיעין-מכבים-רעות.

"מי האיש החפץ חיים אוהב ימים לראות טוב"

אירינה (רינה) ספרא-פורטנוי - קיבוץ נאות סמדר

לפני כ-25 שנה הראיה נחלשה עד כדי כך שלא יכולתי להרכיב יותר משקפיים. עם "מינוס שמונה" השיבוש בתפקוד היה ניכר. הרופאים לא ידעו לעזור ומאז אני חוקרת את היחס בין ראיה ובריאות הנפש. הוכשרתי להנחות קונסטלציות משפחתיות, מאמנת, מטפלת בטראומה  – SEP  ליצירת גבולות בריאים. מפתחת של גישה ייחודית לעבודה עם מי שמתקשה לתרגל בעקבות פוסט טראומה, הפרעות קשב ודיכאון. מטפלת בקליניקה פרטית (נאות סמדר) ובזום.

טלפון ליצירת קשר:  0545230645  

רינה אורנשטיין - אריזונה ארה"ב

מטפלת בשיטת להקשיב לעיניים. בוגרת הקורס ה-3 של להקשיב לעיניים. אחרי שנים רבות כמטפלת ביורגונומי נוכחתי לעיוורון שלי לעיניים שלי. ראייתי השתפרה תוך כדי הקשבה עמוקה והתמסרות למסרים של העיניים ותרגול. מטפלת ומתמחה גם בשיטת מאיר שניידר. משלבת בעבודתי את תחומי  הגשטאלט בו התמחתי וכן ביורגונומי  (קרוב ל-30 שנים).
מקבלת בקליניקה באריזונה, ובזום. עברית ואנגלית,
ליצירת קשר : 1-480-299-0979 ארה"ב,  
או -03-3761437,  ווטסאפ-054-4671538.

גילה ישראל - חוקוק

את דרכי כמרפאה התחלתי בגיל 23 בלימודי שיאצו. תמיד חיפשתי להעמיק בהבנה של גוף-נפש-תודעה ולמצוא את הדרכים שנותנות תוצאות למטופלים שלי. אני מאמינה בכל ליבי שריפוי הוא אפשרי ונהנית להדביק את הסובבים אותי באמונה הזאת. שמחה ללוות א.נשים בדרכם.ן לריפוי. דרך שבה שזורים יחד כאב ויופי, הליכה מתונה וגם קפיצות גדולות.

אני אוהבת במיוחד את גישת "להקשיב לעיניים" בגלל הניסים שקורים בה

מקבלת בחוקוק (צפון הכנרת) ובזום – 054-6734504