ענת אקסלרוד - מפתחת שיטת "להקשיב לעיניים"

ענת אקסלרוד – מפתחת שיטת 'להקשיב לעיניים' – שיטה לפתרון עמוק של בעיות עיניים וראייה.

ב-18 שנים האחרונות, אני מלווה אנשים בתהליכים של שיפור ראייה ושל צמיחה אישית-פנימית.
את המסע שלי עם העיניים התחלתי ב-2003, כשלמדתי את שיטת בייטס על עצמי ואח"כ גם לטפל בעזרתה. מאז החל עבורי מסע פנימי, שאותו מובילות רוב הזמן העיניים שלי.

הייתי עם משקפיים מגיל 6. בגיל 26 הורדתי אותן בעקבות תהליך שיפור הראייה.
זמן לא רב לאחר שהתחלתי לטפל בשיפור ראייה, התחלתי לגלות את החיבור והקשר של העיניים לנפש. החיבור הזה היה לי מאד טבעי, מדויק ומסקרן, מאז ומעולם נמשכתי לריפוי הנפשי שלי ושל אחרים, והטיפול שלי החל מתרחב גם לתחומים אחרים של ריפוי, גם בלי קשר לבעיות ראייה.

למדתי את שיטת בייטס מזוויות רבות ושונות, ממורים, מטפלים ומהרבה ספרים בנושא. למדתי פרחי באך, EFT, ליווי צמיחה, תקשורת מקרבת, ליווי הורים ועוד שיטות וכלים רבים.

כמעט למן ההתחלה הבנתי שיש קשר עמוק בין מצבנו הנפשי לבין בעיות הראייה, אבל איך למצוא אותו?
השאלה הזו העסיקה אותי במשך שמונה שנים.
שמונה שנים חיפשתי את המתכון שיסביר לי מהי הסיבה האמתית לבעיות הראייה,
 שנים עם הרבה תסכולים והרבה ניחושים.
 שנים של לנסות לעזור לעיניים מתוך הידע שלי. ואז , יום אחד הסכמתי להקשיב לאינטואיציה שלי: שאמרה לי לשאול אותן. ביקשתי מהמטופל להתחבר לעיניים ולענות בשמן ואני התחלתי לשאול אותן שאלות: איך אתן מרגישות? מה היה עוזר לכן עכשיו? התשובות היו מדהימות ומדויקות, העיניים ידעו בדיוק מה הן צריכות, והן ידעו לומר מה הסיבה האמתית למצבן.

משם השיחות הלכו והתפתחו וכך נולדה שיטת 'להקשיב לעיניים'.

אני מתרגשת כל יום מחדש לדבר עם עיניים ולעזור להן להיות מובנות לבעליהן,
הן (העיניים) מביאות מסר שהוא מדויק ולא מתפשר – וזה מביא אותנו לשינוי מבורך, לקרבה לעצמנו.

כיום אני מקדישה את רוב זמני לטיפול והוראה של 'להקשיב לעיניים',
עוזרת לאנשים מכל הגילאים, עם כל ליקוי או בעיית ראייה אפשריים.
מכשירה מטפלים בקורס להכשרת המטפלים בשיטת 'להקשיב לעיניים'.
יצרתי קורסים אינטרנטיים: 
'הגעתי לגיל – לשיפור הראייה אחרי גיל 40'.
הקורס המקיף – לקוצר ראייה ובעיות ראייה נוספות. 
'חבילת שיחות עם העיניים'  ועוד…
ואני מרצה ומלמדת בארץ ובעולם.
כמו כן אני מנחה הורים בגישת 'הורות כמעשה ניסים',

חולקת את חיי עם בת-זוג, כלבה ו- 5 חתולים. ונעה הרבה בין שפיים לפרדס-חנה.

והנה חלק מהאנשים שמהם למדתי ישירות ולהם אני מודה:
ד"ר גבריאלה בר, סימה מיכאלי, אילנה צור, רינה ספרא, דויד בן-יוסף, אנאדי, תמי נתנזון, אורן הלפרן, אילנה ויילר, עוזי אמן, שי אור, אורית אור, ארנינה קשתן, חגית ליפשיץ, יורם מוסנזון, מאיר עמית, אברהם היקס וסנדיה בר-קמה.

ואלו אנשים שלא פגשתי, אך השפיעו על עבודתי מאד, וגם להם אני מודה:
גארי קרייג, ביירון קייטי, רא הורו-הו, ראמנה מהרישי, מארשל רוזנברג, מאיר שניידר, אסתר ג'וי ואן דר וורף, ג'ו דיספנזה, אקהרט טולה.

עינב צור - מטפלת בכירה ב"להקשיב לעיניים"

עינב צור, בת 45 ואמא לשלושה בנים אנרגטיים

החיבור בין סימפטומים גופניים ומצבים רגשיים / תודעתיים, תמיד היה משמעותי עבורי, מאז שאני זוכרת את עצמי והוביל אותי תחילה לתרגול, לימוד והוראת יוגה. 

בשנת 2001, התחלתי ללמוד ולטפל בשיטת ״אבי גרינברג״, שעיקרה לימוד אנשים דרך הגוף, להיות קשובים לעצמם ולסביבתם, לעצור הרגלים אוטומטים המגבילים אותם, במטרה להעצים את יכולתם להחלים. 

בהמשך הדרך, צירפתי כלים נוספים השייכים לטיפול אינטנסיבי בפציעות ספורט, עבודה על רקמת הפאשיה, כוסות רוח ודיקור סיני.
אל שיטת ״להקשיב לעיניים" הגעתי כשחיפשתי דרך לשיפור הראיה עבור בני הבכור, בן 14 כיום. כשהיה בן 5, אובחן קוצר ראיה ואסטיגמציה והוא החל מרכיב משקפיים. כאמא, זו הייתה עבורי בשורה קשה ובדיעבד, אני יכולה לראות תגובות רבות שלנו ההורים, שלא היו מיטיבות (לו רק הכרנו את השיטה של ענת).

במפגש ההיכרות עם ענת, נהיה לי ברור שזה הדבר הבא אליו אני רוצה להתרחב ולהתמחות.
אני בוגרת מחזור ה׳ למטפלים של ״להקשיב לעיניים״ ונהנית מכל רגע בו מזדמן לי להקשיב למטופלים ולעיניים שלהם.

ג'ניה כץ - מטפלת בכירה ב"להקשיב לעיניים"

WhatsApp Image 2020-12-15 at 14.58.20

מגיל צעיר נמשכתי לעולם הפסיכולוגיה. כשהתחלתי את לימודיי באוניברסיטה בשנת 2003, לא הלכתי בעקבות הקריאה הפנימית הזאת ונרשמתי לחוגים ספרות אנגלית וספרות צרפתית. לאחר התואר הראשון המשכתי לתואר שני ולדוקטורט בספרות צרפתית. לימדתי באוניברסיטת ת"א ואחר כך באוניברסיטה העברית. שאפתי לקריירה אקדמית.
מסתבר שהלכתי והתרחקתי מעצמי והדבר החל לתת את אותותיו בבעיות בריאות שונות ובמשברים בחיים האישיים.
ניסיתי לטפל בבעיותיי דרך שינויי תזונה ואימוץ אורח חיים בריא. פתרתי בעיות בריאות רבות אבל במקומן הגיעו אחרות. באיזשהו שלב נפל לי האסימון! לאורך כל הזמן הזה התמקדתי בפן הפיזי. לא התייחסתי כלל לפן הנפשי. כך נחשפתי לעולם של האימון התודעתי והטיפול הרגשי. הבנתי שהתייחסתי לגוף שלי כמו למכונה. דרשתי ונלחמתי בו, הייתי אובססיבית לגבי השגת התוצאה. נוכחתי לדעת שלא ככה מגיעים להחלמה ולבריאות ארוכת טווח.

הפסקתי את לימודי הדוקטורט והחלטתי שאני לא בורחת עוד מתחום הטיפול והופכת אותו למקצוע. חיפשתי לעסוק במשהו שייתן מענה גם לרובד הפיזי וגם לרגשי, תחום שאוכל לשלב בו את הניסיון האישי שצברתי במהלך השנים. כך הגעתי לשיטת "להקשיב לעיניים".

שיטת "להקשיב לעיניים" עלתה על כל ציפיותיי. מעבר למגוון עצום של תרגילי עיניים נחשפתי לכלי המדהים שענת אקסלרוד פיתחה – השיחה עם העיניים.

תמיד ידעתי להקשיב לאדם שמולי ולהכיל את רגשותיו, אבל הרגשות שלי היו נסתרים ממני. לאורך השנים למדתי להדחיק אותם מתוך איזושהי אמונה שהם מפריעים לי להתקדם בחיים ולעשות את מה ש"הגיוני" ו"נכון". בשיחה עם העיניים, התחלתי לפגוש רבדים עמוקים בתוכי שלא הייתי מודעת לקיומם. זה כלי שאני משתמשת בו גם כשאין לי שום בעיה בעיניים והן לגמרי חשות בטוב כי הוא עוזר לי להבין טוב יותר מה מתחולל אצלי בפנים.
אני בוגרת קורס המטפלים מחזור ד' בשיטת "להקשיב לעיניים"; מטפלת בשיטת "אלכימיה תודעתית" לשינוי תודעתי וריפוי רגשי של גלית בר יוסף; רכשתי ידע וכלים יקרי ערך מאניבאר גילמור פיק, אפרת וולפסון, המניקסים, נירית ליטני; נתרמתי רבות מהעבודה של מרחב מודעות, לימור בנדל, חניתה צרפתי, האחים גיל ועוד רבים נוספים.

המסע האישי שעברתי לימד אותי להיות יותר קשובה לעצמי, לרצונות שלי, לסמוך עליי – "להיות בעדי". 

כיום אני עוזרת למטופלים לפגוש את היופי והעוצמה הטמונים בהם, לשחרר את ההיאחזות בתוצאה וליהנות מהדרך. כך לא מתייאשים כשדברים לא מסתדרים, כך פחות פורשים, כך לפעמים זוכים לראות ניסים מתרחשים

חנה סורק - מטפלת בכירה ב"להקשיב לעיניים" אזור מבשרת ציון

מתרגלת ומורה ליוגה ,מדיטציה והילינג, מטפלת בשיטת 'להקשיב לעיניים'.

"הגעתי ל'להקשיב לעיניים' בעקבות ניתוח בעין שהכריח אותי לשהות בבית תקופה ולחשוב ולבחון כיצד אוכל לטפל בעיני מבלי להתערב שוב כירורגית במצבן.
מצאתי בשיטה מענה נפלא.
הצטרפתי לקורס הכשרת מטפלים, וכיום לאחר שנים בהן צברתי ניסיון, רוצה להעביר את הידע הלאה לכולם.

למדתי שאפשר לתקשר עם העיניים ולהקל עליהן,
ובכך לזכות לשיתוף פעולה מיטבי מצידן."

יעל לנזיני - מטפלת בכירה ב"להקשיב לעיניים" אזור פרדס חנה

יעל לנזיני אם לשני בנים וסבתא לארבעה

אחות במקצועה וחברת קיבוץ לשעבר. כיהנתי כאחות בקיבוץ וכאחות בשירות בתי הסוהר. מתוך הכרות עם אוכלוסיות שונות, ידעתי תמיד בתוכי שגוף ונפש הם אחד – "נפש בריאה בגוף בריא".
לא פעם, מטופלים היו מגיעים אלי למרפאה עם תלונות מגוונות ואחרי שיחה ובירור הכאב האמתי היו עוזבים את המרפאה, ללא שום תרופה ועם הקלה וחיוך.

ידעתי שהיעוד שלי הוא בעיקר עבודה רגשית עם אנשים ופניתי ללמוד מקצועות פרה-רפואיים כמו רפלקסולוגיה, פרחי באך, ארומתרפיה, "לגעת ולדעת", "קוד התדר האנושי", "עוצמת הרכות" ועוד. 

לפני כעשור הרשתית של העין הימנית שלי נפגעה ובמשך שנים טופלתי במכון עיניים באסותא עיי זריקות וללא תוצאות משמעותיות עד שהבנתי שעליי לחפש דרך אחרת לרפא את עצמי. האמרה "כשהתלמיד מוכן, המורה מגיע" הובילה אותי להכיר את ענת אקסלרוד ואת השיטה שפיתחה "להקשיב לעיניים". הצטרפתי לקורס להכשרת מטפלים והשיפור במצב העיניים שלי לא איחר להגיע! והפסקתי לקבל זריקות (להפתעת רופאת העיניים שלי).

למדתי  להיות קשובה לעיניים שלי ולעצמי, לתת מענה למה שהן מבקשות, להיות סבלנית וסובלנות כלפיהן וכמובן כלפי עצמי. למדתי לאהוב אותן כפי שהן ולמדתי לראות אותן בריאות ושמחות.

אני בוגרת הקורס להכשרת מטפלים בשיטת "להקשיב לעיניים"
השאיפה שלי היא לשתף את המטופלים בידע ובניסיון שצברתי, ולתת להם את המתנה הזו שקיבלתי.

הילה רוטשילד, הקול של "להקשיב לעיניים"

היי, אני הילה בת 42, גרה בפרדס חנה כבר כשבע שנים (במקור תל אביבית).
קשר גוף-נפש, תמיד היה ידוע ומוכר לי ועברתי עם עצמי חתיכת מסע בכל הקשור לתזונה וחיבור לגוף ולנשמה. למדתי נטורופתיה, ריברסינג ובהמשך גם שמאניזם.
עסקתי כמה שנים טובות ביחסי ציבור ולאחר מכן וכמעט באופן טבעי הפכתי לאשת חינוך. 

אני עובדת ב"להקשיב לעיניים" כבר מעל לשלוש שנים, את קולי תשמעו כשתתקשרו לברר מה אפשר לעשות עם העיניים שלכם. 
אני שמחה לשוחח אתכם וגם לשמוע את הסיפורים המרגשים על הצלחות קטנות וגדולות, על ניסים ועל תקווה.
אוכל לתת לכם ייעוץ ראשוני מקצועי ומשם תיפתח עבורכם דלת מאוד מיוחדת.

מצפה לשמוע מכם

להפנייה לאחד המטפלים שלנו ברחבי הארץ, התקשרו: 054-7208717